تبلیغات
ورامین - فرهنگ و اندیشه - من یک معلم ام

من یک معلم ام

تاریخ:دوشنبه 10 آبان 1395-07:11 ب.ظ

کتاب " من  یک معلم ام " اثر مریم جدا در نهاد کتابخانه های استان تهران (کتابخانه شهید دستغیب) و با همکاری انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و انتشارات نظری رونمایی شد .

من یک معلم ام در این مراسم به یاد ماندنی نویسندگان داود ابراهیمی شمامی ، محمد علی میری و اشرف السادات سادات مسوول انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار ایراد سخن نمودند .
در این جمع و فضای قلم و فرهنگ جعفر حاجی کریم نظری به توصیف شخصیت نویسنده و متن کتاب ایشان پرداخت و گفت : از علم تعریف های زیادی شده است امااین تعریف ها کامل نیست. چون شرح الاسمی است و کلمات هم معنا هستند. علم یعنی نقش و نشان و معلم در تفکر نقش دارد
مدیر مسوول انتشارات نظری به تشریح انواع علم پرداخت و در این رابطه ابراز نمود : علم حصولی ، علم به شی و تصور است و به درستی آن کار ندارد و علم حضوری ، علم به شی و تصدیق است و به صحت آن حکم می کند و معلم با علم خویش مقابل جهل است  در واقع مقابل ندانستن و او  کسی است که استعداد دانستن را دارد .
اولین معلم را حضرت آدم علیه السلام  و اولین نویسنده رسمی داستان کوتاه در ایران را آقای محمد علی جمالزاده می دانیم که دارای کتاب یکی بود یکی نبود می باشد ، نویسنده ای که عاقبت او مکان سالمندان بود و اولین معلم و ناشر رسمی به آقای جبار باغچه بان می رسد.
معلم ها همه فداکارند
جعفر حاجی کریم نظری به اخلاق و مرام  معلمین اشاره کرد و عنوان نمود : در سیستان و بلوچستان نقطه  مرزی ، معلم با توجه به لرزش دیوار جان کودکان را نجات می دهد و خود در زیر آوار می ماند ، معلم مشهدی دانش آموزان را از رودخانه رها می کند و خود به کام مرگ می رود، معلم گیلانی  جان دانش آموزان را از آتش نجات داد و خود در شعله های آتش گرفتار شد.
ایشان در ادامه گفت : آمارهای هشدار دهنده چند ساله اخیر نشان می دهد که رشد و نرخ تولید علم در کشور هر دو منفی شده است ، علم در کشور سرعت گرفت امام کم کم دارد کند می شود  و در این رابطه رقابت ها و کنش های جریان های سیاسی  بی تاثیر نبوده است .

سپس مریم جدا صاحب اثر " من یک معلم ام " در سخنان خود گفت : من افتخارم این است که  از منطقه 15 آموزش و پرورش بازنشسته شده ام و به خود می بالم ، معلمی جنبه های مادی و فاکتورهای مالی ندارد و مسایل انسانی و وجدانی بیشتر محرک واقع می شود. من افتخار می کنم که همان سالها باعث شد  که دست مایه ای متفاوت برای من جهت نوشتن این کتاب به وجود آید ، که امیدوارم مورد توجه سروران گرامی قرار گیرد  به عقیده من با نگرشی جدید به شخصیت و فعالیت یک معلم می توان دریافت که کار معلم فقط تدریس کتاب نیست، معلم انسان سازی می کند، آری معلم انسان ساز است
معلم بدون توجه به جنبه های مادی و درآمدی شغل خود و با تلاشی هر چه بیشتر در راه اهداف مقدس خویش قدم برمی دارد. آن چه در این کتاب می خوانید شمه ای از فعالیت های انسان سازی یک معلم است و امیدوارم در پیشگاه ایزد منان قبول افتد.
در اینجا جا دارد از جناب آقای نظری که واقعا وجود ایشان باعث تشویق و دلگرمی خوبی برای نو کارانی مثل من است بی نهایت سپایگزاری نمایم  و اجر ایشان را خدا می دهد نه بنده ، متشکرم

در پایان به رسم سپاس از نویسندگان حاضر تجلیل به عمل آمد و به نویسنده کتاب " من یک معلم ام " هدیه ای مناسب اهدا شد .


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo