تبلیغات
ورامین - فرهنگ و اندیشه - چاپ و نشر آثار دفاع مقدس

چاپ و نشر آثار دفاع مقدس

تاریخ:چهارشنبه 24 شهریور 1395-12:32 ب.ظ

تشکیل یازده کارگروه نشر آثار دفاع مقدس در انتشارات نظری

Image result for ‫آثار دفاع مقدس در کلام رهبری‬‎
هشت سال تاریخ دفاع غیرتمندانه ملت سرافراز ایران در مقابل ظالمانه ترین جنگ تحمیل شده که به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) همه کفر را مقابل حق قرار دادند مستلزم تاریخ نگاری قوی و شفاف است. اگر چه روایت ها و مستندات زیادی در قالب کتاب، مقاله و فیلمنامه به نگارش در آمده است اما آن چنان این دایره وسیع و پهناور است که اگر هزاران نویسنده بخواهند از این امواج بیکران بهره ببرند در تشعشع حماسه ای که اجتماع بزرگ ایران خلق نمودند مانند مشتی آب از دریایی برداشتن است.
از همین رو با توجه به منویات و توصیه های مقام عظمای ولایت در ترویج و نشر آثار دفاع مقدس، انتشارات نظری به عنوان سنبل و مروج تفکرات بسیجی و انقلابی و با استعانت از دستورات رهبر بزرگ انقلاب به صورت تخصصی اقدام به تشکیل کارگروه های چاپ و نشر آثار دفاع مقدس نمود. و برای به تجلی رسانیدن این ایده در روزهای نزدیک شدن به هفته دفاع مقدس تصمیم به اقدامات زیر شد؛
1 - حضور در نمایشگاه دفاع ملی در هفته دفاع مقدس
2 - رونمایی از کتاب های دفاع مقدس در ۳۱  شهریور با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری در فرهنگسرای تهران
3 - ۴ مهر ماه تمجید از نویسندگان دفاع مقدس با همکاری نهاد کتابخانه های استان تهران در کتابخانه شهید دستغیب

**
استاد جعفر حاجی کریم نظری مدیر مسوول انتشارات نظری و عضو هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس کشور با تشکیل این کارگروه ها در انتشارات نظری اظهار امیدواری نمود که بتواند در جهت آرمان های شهدا و توصیه های مقام معظم رهبری در نشر حماسه تاریخ ساز ملت ایران در رویاروی با تجاوز دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی و هم اکنون رویاروی با دشمن خبیث تکفیری که جوانان و رزمندگان کشور برای حراست از اعتقادات دینی و مذهبی بنا به تکلیف در حرم های مقدس عراق و سوریه حضور پیدا نموده اند جامه عمل بپوشاند.
ایشان ضمن حمایت از این اقدام یاد آور شدند که به صورت همه جانبه از امکانات انتشارات و‌ نویسنده های روشنفکری که همکاری می نمایند در ثبت و نشر تفکرات مدافعین حرم نیز اقدامی فعالانه خواهند داشت. 

پی نوشت :
به خوبی روشن است که فرهنگ سلاح قدرتمندی برای جلوگیری از نشو عقاید ستیزه جویان داخلی و‌خارجی است. به همین خاطر برای نبرد قلم، انتشارات نظری که در چند سال اخیر ثابت نموده است در راستای اهداف مقام رهبری و‌اطاعت مطلق از ولایت هر جا که احساس کند کمبودی وجود داشته به صحنه کارزار آمده و برای ترویج تفکرات و اعتقادات مدافعین حرم نیز قلم خود را تیز نموده است...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo