تبلیغات
ورامین - فرهنگ و اندیشه - برنامه ریزی استراتژیک و نقشه راه بزرگ

برنامه ریزی استراتژیک و نقشه راه بزرگ

تاریخ:پنجشنبه 4 شهریور 1395-12:59 ب.ظ

* کتاب های " برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت عملکرد orise "  و " نقشه راه بزرگ "

- پدیده ای نو در توانمندسازی سازمان و سرمایه انسانی ، همراه با الگوی کاربردی در صنعت نمونه

- نگرشی نو در معماری راهبردی تحول و ترسیم الگوی اجرا در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی


* کتاب های " برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت عملکرد orise "  و " نقشه راه بزرگ "

- پدیده ای نو در توانمندسازی سازمان و سرمایه انسانی ، همراه با الگوی کاربردی در صنعت نمونه

- نگرشی نو در معماری راهبردی تحول و ترسیم الگوی اجرا در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

     
Image result for ‫جعفر حاجی کریم نظری ، نظری ، انتشارات نظری‬‎

معرفی برترین کتاب های مدیریت استراتژیک و کلان کشور


در باره برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت عملکرد کتاب‌ها و مقاله‌های فراوانی منتشر شده است. در بین این نوشته‌ها فقط سهم اندکی به طرح دیدگاهی نو در این باره و تشریح مفهومی آن اختصاص یافته است. از آنجا که علومی همچون مدیریت استراتژیک و مدیریت عملکرد مانند بسیاری از مفاهیم مدیریت به کشور وارد شده است، بیشتر دانش آن در قالب تکنیک‌ها، روش‌ها و فرآیندهای بکارگیری، رواج یافته و کمتر به مفهوم و فلسفه کاربردی آن پرداخته شده است. کتاب حاضر از جمله منابعی است که برخورد نوینی با مفهوم استراتژی و مدیریت عملکرد دارد. در این کتاب نویسنده که از جمله مشاورین با تجربه در اجرا، و در عین حال آشنا با تئوری‌ها و مفاهیم روز مدیریت در سطح جامعه جهانی می‌باشد. با پردازش نوین یک رویکرد مدیریتی تحول در سازمان‌ها به سؤال‌های زیادی که ممکن است ذهن مدیران را به خود مشغول دارد، پاسخ می‌دهد.
جناب آقای محسن لاسمی نویسنده این اثر، از جمله مشاورین و طراحان سیستم‌های مدیریتی کشور می‌باشند که بسیاری از محافل علمی و پژوهشی با مقالات، آثار و اندیشه‌های او آشنایی دارند. طراحی، مشاوره و هدایت بسیاری از پروژه‌های عملیاتی در سازمان‌های معظم تولیدی و صنعتی و برخی دستگاه‌های اجرایی کشور، همراه با انتشار مقالات برگزیده و تدریس در دوره‌های آموزشی تخصصی مدیریت، از جمله اقداماتی است که ایشان در طی سال‌های فعالیت و کسب مهارت‌های علمی و عملی مدیریت بدان پرداخته است. از جمله سوابق اجرایی ایشان در زمینه طراحی، مشاوره و اجرای برنامه‌های راهبردی مدیریت در پروژه‌های بهبود می‌توان به استقرار موفقیت‌آمیز چندین پروژه مدیریت بهبود در مجموعه‌های تولیدی و صنعتی و دستگاه‌های اجرایی کشور اشاره نمود، پروژه‌هایی که با موفقیت کامل در استقرار برنامه‌های مورد نظر، علاوه بر دستیابی این مجموعه‌ها به نتایج  عالی ترسیم شده در چشم‌انداز اجرا، موجبات دریافت اعتبارنامه رسمی تأیید صلاحیت علمی و عملی مشاور (نویسنده اثر) را از یکی از مراجع معتبر صادر کننده گواهینامه‌های استقرار سیستم مدیریت کیفیت از کشور آلمان فراهم آورد. اقدامات ارزشمند نویسنده این اثر در جایگاه مشاور و مدیر چندین پروژه عملیاتی استقرار سیستم‌های مدیریتی بهبود در سازمان‌های بزرگ صنعتی و خدماتی کشور، تدریس و طراحی مدل‌های توانمند سازی سازمانی و سرمایه انسانی و ریاست هیئت‌مدیره شرکت فرادانش سیستم پویا مجری تخصصی طراحی و تولید سامانه‌های هوشمند تعالی سازمانی از جمله فعالیت‌هایی می‌باشد که در کارنامه عملکرد نویسنده این اثر قابل مشاهده می‌باشد.
مخاطبان این اثر که عمدتاً از جامعه مدیران ارشد و اجرایی سازمان‌ها و پژوهش‌گران برنامه‌ریزی و مطالعات استراتژیک حوزه  سازمان و سرمایه انسانی می‌باشند، با مطالعه این مجموعه ارزشمند
می‌توانند با چگونگی نحوه طراحی و پیاده‌سازی مدل‌های زیر ساختی توانمند سازهای سازمانی و سرمایه انسانی در سازمان متبوع خود آشنا شوند. از جمله مدل‌هایی که دارای قابلیت همسان‌سازی و بهره‌برداری از مدل زیرساختی مزبور می‌باشند می‌توان به برنامه‌هایی همچون برنامه‌ریزی جانشینی، طراحی مسیر رشد شغلی کارکنان، سیستم‌های نوین توزیع پاداش انگیزش کارکنان، ارزیابی و سنجش مهارت‌های فردی کارکنان، طراحی و ایجاد کلینیک‌های حل مسأله در سازمان و مدیریت دانش و توسعه مهارت‌های مدیریتی اشاره نمود.
انتشارات نظری با رسالت توسعه دانش مدیریت، از طریق انتشار آثار معتبر و برگزیده محققین و دانشمندان عصر حاضر، امیدوار است با انتشار این اثر با ارزش، گامی دیگر در راه اعتلای سطح مدیریت در کشور بردارد. در همین رابطه با توجه به رویکردهای نوین مطرح شده در این اثر ارزشمند، این ناشر قصد دارد تا در آینده با ترجمه این اثر به زبان‌های انگلیسی و آلمانی با همکاری نویسنده اثر، شرایط مناسبی را جهت بهره‌برداری مخاطبان علاقمند به آثار این نویسنده را در خارج از کشور نیز فراهم آورد. همکاران ما در انتشارات نظری از نقش با معنایی که در اجرای این رسالت ایفا می‌کنند، خشنودند و تلاش در ارائه کاری با کیفیت و درخور وقت شما را از جمله ارزش‌های حاکم برکار خود می‌دانند. امید است که حاصل کار ما رضایت شما را تأمین کند.

مسیر توسعه و تکامل سازمان‌ها با تکامل خواسته‌ها، نیازها، علایق و آمال بشر همراه است. اگرچه سازمان‌ها در طول زمان ایفاکننده نقش‌ها و مأموریت‌های مختلفی بوده‌اند ولی در دوره معاصر کارکرد آن‌ها بسیار گسترده شده و انتظارات از آن‌ها روبه تزاید است. توفیق در پاسخگویی به این انتظارات نیازمند ایجاد ارتباطی تنگاتنگ، مستمر و مؤثر بین فرآیندهای سازمانی و انتظارات گفته‌شده است. از سوی دیگر در دنیای رقابتی امروز سازمان‌ها در هر محیطی که فعالیت می‌کنند، دائماً نیازمند بهبود عملکرد بوده و باید تمام تلاش خود را جهت دستیابی به تعالی عملکرد به‌کارگیرند.
 با همین رویکرد و با نگرش به منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی ترسیم‌شده در حوزه‌های اقتصادی کشور به نظر می‌رسد که کلیه دستگاه‌ها، سازمان و مجموعه‌های تولیدی و صنعتی کشور قبل از هرگونه برنامه‌ریزی نیازمند ترسیم الگویی مناسب در دستگاه‌های خود با رویکرد بهره‌برداری از ابزارهای کارآمد و نوین مدیریت می‌باشند. ابزارهایی که ضمن پرداختن به نوآوری‌های موجود در عرصه مدیریت، مجموعه‌های بهره‌بردار از این ابزارها را به‌سوی ترسیم یک الگوی مؤثر جهت بهره‌برداری به‌موقع و مؤثر از این ابزارها دعوت می‌کند.
 «نقشه راه بزرگ» به‌عنوان یک الگوی مؤثر و سرآمد برنامه‌ریزی و توسعه بهبود عملکرد، سازمان‌ها و مخاطبین خود را به بهره‌برداری از یک نقشه راه تحول در بهره‌برداری از ابزارهای توانمندسازی سازمان و سرمایه انسانی موجود در آن دعوت می‌کند. الگویی که در آن مؤلف اثر قصد دارد تا دریچه‌ای تازه را به روی دیدگان سازمانی با رویکرد بهره‌برداری از ابزارهای نوین مدیریتی گشوده و ایشان را به فضایی جدید از توانمندسازی سازمان هدایت کند.
 مؤلف کتاب نقشه راه بزرگ که ازجمله اندیشمندان و محققین تازه‌های پژوهش مدیریت در کشور می‌باشند، با سوابق طولانی فعالیت در حوزه تحقیق، مطالعه و اجرای پروژه‌های بهبود در طی سال‌های متمادی سابقه فعالیت در این زمینه و نگارش تألیفاتی ارزشمند، ازجمله محققینی می‌باشند که بسیاری از مراکز معتبر پژوهشی، دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌های تولیدی و صنعتی کشور با نام، آثار (کتب، مقالات، برنامه‌ها و...) و سوابق اجرایی او آشنایی دارند و ازجمله اندیشمندان حوزه مدیریت در کشور بوده که دارای آثاری ارزشمند با جاذبه‌های بین‌المللی می‌باشند.
این محقق که علاوه بر سوابق برنامه‌ریزی، هدایت و مدیریت پروژه‌های بهبود در سالیان متمادی و دریافت اعتبارنامه رسمی تائید صلاحیت علمی و عملی از برخی مجموعه‌های معتبر در کشور آلمان دارای آثار ارزشمندی همچون «برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت عملکرد ORISE» به‌عنوان تنها نسخه ایرانی موجود در این حوزه در قالب تألیف می‌باشند، با ارائه آثار ارزشمندی همچون «توانمند سازهای سازمانی و الگوی توسعه» و «ارزیابی و پرورش رهبران آینده در سازمان» توجه مخاطبین بسیاری را در داخل و خارج از کشور به خود جلب نموده است.
ایشان در قسمتی از بیانات خود پیرامون معرفی «نقشه راه بزرگ» اشاره می‌کنند که بنده با درک وضعیت موجود کشور در حوزه اقتصاد و نیازمندی‌های مشخص‌شده در حوزه تعیین راهبرد باهدف ارتقای سطح آشنایی مخاطبان خود (جامعه پژوهشگران، مدیران ارشد و مدیران اجرایی کشور) در دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌های تولیدی و صنعتی این کتاب را به رشته تحریر درآوردم.
از دیدگاه خالق آثاری ارزشمند با جاذبه‌های بین‌المللی، نقشه راه بزرگ ظرفیتی عظیم از نتایج تحقیقاتی ارزشمند است که در صورت توجه به آن (به‌ویژه الگوی ارتباطی ترسیم‌شده در قالب نقشه راه تحول) می‌تواند در مسیر عبور از بسیاری از مشکلات موجود در دستگاه‌های مزبور، ایده‌هایی ارزشمند را به جامعه مخاطبان خود ارائه کند. ایده‌هایی که برگرفته از آثار مطالعات، تحقیقات و تجربیات اجرایی مؤلف اثر در بهره‌برداری از ابزارهای نوین توانمندسازی سازمانی در برنامه‌ریزی و توسعه بهبود عملکرد می‌باشد.
انتشارات نظری با رسالت توسعه دانش مدیریت، از طریق انتشار آثار معتبر و برگزیده محققین و نخبگان کشور در عصر حاضر، امیدوار است با انتشار این اثر باارزش گامی دیگر را درراه اعتلای سطح مدیریت در کشور بردارد. همکاران ما در این مجموعه از نقش بامعنایی که در اجرای این رسالت ایفا می‌کنند، خشنودند و تلاش در ارائه کاری باکیفیت و درخور وقت باارزش شما دارند. امید است که حاصل کار ما رضایت شمارا تأمین کند.

جعفرحاجی کریم نظری
مدیر مسوول


http://www.nashrenazari.com

      داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo